• Aktywnie i kreatywnie w klasie 3

Kreatywność pomaga nam w rozwiązywaniu problemów, radzeniu sobie ze zmianami                                     i ograniczeniami. Jest połączeniem wyobraźni, zdobytego doświadczenia i wiedzy; postawy nastawionej na rozwiązywanie zadań oraz zdolności nieszablonowego myślenia.

21 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji. Tego dnia uczniowie klasy 3 wykorzystując pomoce pozyskane dzięki programowi Laboratoria Przyszłości projektowali urządzenia przyszłości. Najciekawszym pomysłem okazał się „Pakowacz książek”, który przesuwał podręczniki z biurka prosto do plecaka, zaprojektowany przez grupę chłopców. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że zajęcia te były naprawdę wyjątkowe!

Konstrukcje przyszłości w kasie 3

Korzystając z wyposażenia pozyskanego w ramach programu Laboratoria Przyszłości, uczniowie klasy 3 podczas zajęć rozwijających kompetencje informatyczne  zmierzyli się z niecodziennym wyzwaniem – projektowali i wykonywali pojazdy oraz różnego rodzaju konstrukcje przy użyciu klocków. Etap projektowy był bardzo interesujący, jednak największą frajdę sprawiło wszystkim uczestnikom testowanie gotowych maszyn. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że takie zajęcia mogliby mieć codziennie.