• Drodzy Rodzice i Uczniowie !

        •      Edukacja ekologiczna, szacunek do przyrody, troska o dobro wspólne to wartości, o których warto nie tylko mówić, ale przede wszystkim wcielać w życie poprzez realne działa. Wokół nas nie brakuje pomysłów, małych inicjatyw jak                    i dużych projektów związanych z ochroną środowiska.  W szkołach zakończyliśmy gminą akcję zbiórki makulatury (efekt zebranie 20 ton). Działamy na rzecz ograniczenia zużycia butelek PET poprzez bidony oraz poidełka w każdej szkole. W ośrodkach kultury zachęcamy do segregacji odpadów dzięki specjalnym pojemnikom dostępnym w każdej placówce.

                          Teraz ruszamy z trzecią edycją akcji „Czyste lasy i potoki". W ramach której wspólnie z mieszkańcami będziemy sprzątać naszą gminę.  Sposób działania taki sam jak do tej pory, spotykamy się pod ośrodkami kultury, bierzemy worki, rękawiczki i ruszamy w miejsca wskazane przez organizatorów akcji. Po pracy zapraszamy na ognisko, grilla lub poczęstunek w środku budynku  w zależności od warunków atmosferycznych.   

                          Akcja zbiórki makulatury pokazała, że można na Was liczyć. Ponad 400 uczniów zebrało minimum 20 kilogramów za co każdy otrzyma trzydniowy karnet na basen w Wysokiej (karnet dla ucznia i opiekuna).  To jednak nie wszystko każdy uczeń, który wraz z pełnoletnim opiekunem weźmie udział w akcji „Czyste lasy i potoki" na terenie swojego sołectwa otrzyma jednodniowy karnet na basen w Wysokiej (karnet dla opiekuna  i ucznia). W przypadku ucznia, który zbierał makulaturę (minimum 20 kg) i weźmie udział w akcji sprzątania karnety sumują się.

                          Uczniowie zainteresowani udziałem w akcji wraz z opiekunem proszeni są o zgłoszenia  w sekretariacie szkoły najpóźniej do piątku. Do zobaczenia w najbliższą sobotę k. Ośrodka Kultury.

           

                                                                                                                         Jakub Czarnota

                                                                                                                       Wójt Gminy Łańcut

        • PODZIĘKOWANIE

        • Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli sięz innymi. święty

          Jan Paweł II.

          W dniu 14 marca 2022 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Wysokiej przygotowywano kanapki dla uchodźców z Ukrainy w liczbie 500 sztuk. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z wielką ofiarnością i otwartym sercem włączyli się w przygotowanie bułeczek. W sposób szczególny dziękujemy wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas i ich opiekunom, uczniom kl. VIII oraz nauczycielom z naszej szkoły. Wszystkim darczyńcom, rodzicom, nauczycielom i uczniom z serca dziękujemy za ofiary pieniężne, które zostały przeznaczone na zakup potrzebnych produktów.

          Marta Szczepańska

        • PROGRAM ZAJĘCIA Z KULTURĄ 2022/2023

        • Program „Zajęcia z kulturą” to forma bezpłatnych zajęć dla uczniów prowadzona od godz. 11:30 do 16:30 na terenie placówek oświatowych przez Centrum Kultury Gminy Łańcut, których celem jest zapewnienie dzieciom dodatkowych form pozwalających rozwijać ich zainteresowania oraz wypełnienie czasu wolnego.

          Forma zajęć Centrum Kultury zafunkcjonowała w roku szkolnym 2021/22. Poza opieką po lekcjach dzieci miały zorganizowane ferie zimowe oraz dodatkowe atrakcje np. bezpłatne animacje. Dodatkowo Centrum Kultury doposaża miejsca zajęć o nowe zabawki, gry i materiały plastyczne. Jak to funkcjonowało można śledzić w mediach społecznościowych. Prowadzimy aktualnie zapisy na rok szkolny 2022/23 r. W zależności od liczby chętnych będziemy uruchamiać grupy w szkołach. Karty zapisu proszę składać
          u animatorów czasu wolnego oraz szkołach do końca marca.

          Zajęcia prowadzić będą osoby zatrudnione przez Centrum Kultury Gminy Łańcut. Będą one też odpowiadać za bezpieczeństwo dzieci oddanych im pod opiekę na czas zajęć realizowanych w ramach programu „Zajęcia z Kulturą”.

          Wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania bezpłatnych zajęć można uzyskać pod numerem telefonu: 172473342.

        • Konkurs na Tradycyjną Palmę Wielkanocną

        • Konkurs na Tradycyjną   Palmę Wielkanocną

           

          Regulamin

           

          Czy jest coś ważniejszego, co możemy przekazać przyszłym pokoleniom niż nasza rodzima tradycja? Kultywowanie pięknych ludowych zwyczajów to nasz obowiązek, zwłaszcza dzisiaj, gdy większość z nas biegnie szybko do nowoczesności.

           

          Organizator Konkursu:

           

          - Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wysoka

          - Parafia Wysoka

          - Centrum Kultury Gminy Łańcut, Ośrodek Kultury w Wysokiej

           

          Cel Konkursu:

           

          - Celem konkursu jest propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palm w obrzędowości ludowej. Konkurs stwarza okazję do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm.

           

          Zasady uczestnictwa:

           

          - W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół, organizacje oraz mieszkańcy indywidualni Gminy Łańcut – konkurs otwarty dla każdego bez względu na wiek.

          - Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach – prace indywidualne i prace zespołowe np. klasa.

          - Na konkurs należy dostarczyć jedną, własnoręcznie wykonana palmę wielkanocną.

          - Praca konkursowa powinna posiadać cechy tradycyjnej  palmy wielkanocnej: bukiet wykonany z różnych rodzajów gałązek, ziół i kwiatów. Tradycyjnie powinny się w nim znaleźć gałązki wierzbowe ( symbol życia i zmartwychwstania) obsypane puszystymi baziami oraz inne tzw. rosliny wiecznie zielone (jałowiec, bukszpan, itp.). Palma powinna być wykonana z materiałów naturalnych i tradycyjnych dla danego regionu.

          - Prace zawierające ozdoby plastikowe oraz sztuczne nie będą brane pod uwagę!

          - Głównym kryterium oceny będą walory artystyczne oraz zgodność z tradycją regionu.

           

           

          Przebieg Konkursu:

           

          - Jury dokona oceny prac w dwóch kategoriach:

          a) prace indywidualne

          b) prace zbiorowe – zgłoszenia rodzinne, grupy szkolne, organizacje itp….

          - Prace oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez organizatora. Ocena dokonana zostanie według następujących kryteriów:

          a) zgodność z tradycją naszego regionu

          b) ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu

          c) dobór i wykorzystanie materiałów

          d) estetyka oraz trwałość pracy

          e) pomysłowość wykonania

           

          Ocena komisji jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

           

          Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.

           

          - Wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z pracą na konkurs należy dostarczyć do dnia 4 kwietnia 2022 r. do Ośrodka Kultury lub Biblioteki w Wysokiej w godz. 10:00 – 18:00.

          - Podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników rozdanie nagród  nastąpi  w Kościele w Niedzielę Palmową 10 kwietnia  o godz. 12:00. Gdzie palmy zostaną poświęcone.

          - W sprawach nie objętych regulaminem decyduje organizator, dodatkowe informacje:

          Tel. 17 225 41 55, 783 612 161.

        • KSIĄŻKĄ POŁĄCZENI

        • czyli wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży

          realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

           

          Umberto Eco powiedział: „kto czyta książki, żyje podwójnie”.

          Jeżeli więc chcemy, aby nasze dziecko żyło w świecie pozytywnych emocji, zróbmy wszystko by polubiło literaturę, aby sięgało po książkę w sposób spontaniczny, pozbawiony presji i przymusu.

          Prelekcja_Ksiazka_polaczeni.pdf​​​​​​​

        • KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

        • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość wymyśliła”
          - Wisława Szymborska 

          W roku szkolnym 2021/2022 biblioteka szkolna przystąpiła do rządowego, wieloletniego projektu pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, obejmującego lata 2021-2025. Jest to już druga edycja, w której biblioteka bierze udział. Głównym celem programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Otrzymana przez szkołę kwota 15000zł umożliwiła zakup nowości wydawniczych. W ramach dofinansowania zakupione zostały również nowe regały biblioteczne, biurko oraz siedziska-pufy, sprzyjające atmosferze relaksu dla uczniów. W tworzeniu listy „nowości” wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele szkoły. Zorganizowano Wybory Książek do biblioteki. Uczniowie wybrali książki, które ich interesowały, były bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata, oraz te, które chcieli przeczytać dla przyjemności. Biblioteka przystępując do zakupów, zasięgnęła opinii Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców, nauczycieli i Biblioteki Publicznej. W grudniu zakupiono 407 książek, wydanych w większości w 2021 r. W styczniu 2022 r. książki udostępniono czytelnikom szkoły. Uczniowie często sięgają po nowości wydawnicze. Zostali zachęceni do projektu Czytam sobie w bibliotece i spędzania wolnego czasu na przerwach z książką. Z wykorzystaniem zakupionych nowości, w poszczególnych klasach realizowane są zadania projektowe, lekcje w bibliotece, konkursy czytelnicze, wystawki „książek do poczytania na jesień i zimę”, a także wyjścia do Biblioteki Publicznej.

        • Szkolne Koło Caritas

        • Szkolne Koło Caritas w naszej szkole w minionym półroczu podejmowało różne akcje dobroczynne na rzecz potrzebujących, chorych i starszych. Między innymi jak co roku przeprowadzili zbiórkę artykułów szkolnych, książek i zabawek dla dzieci z Ośrodka Caritas w Wysokiej, upominki świąteczne dla seniorów z naszej parafii oraz rozprowadzali kadzidło i kredę. Zebrane ofiary przekazano na rzecz misji. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i ofiarność. Dobro zawsze powraca.

        • Mali Programiści w naszej Szkole

        • Zajęcia z programowania w klasach I - III cieszą się ogromnym zainteresowaniem; wyposażają uczniów w podstawowe umiejętności kodowania i dekodowania informacji. Są świetnym sposobem na pobudzenie kreatywności i wprowadzenie dzieci w świat nowoczesnych technologii oraz robotyki - umożliwiają uczniom rozwijanie umiejętności świadomego i bezpiecznego wykorzystania technologii w realizacji własnych pomysłów i rozwiązywaniu problemów.
          Ozobot BIT to mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. 
          Uczy poprzez zabawę i doświadczenie; rozwija myślenie logiczne i algorytmiczne.
          Zestaw puzzli o różnych funkcjach (linie proste, zakręty, zawracanie, pauzy, itp.) pozwala na tworzenie skomplikowanych tras i pętli, które musi pokonać Ozobot. Puzzle to doskonałe narzędzie dydaktyczne służące rozwijaniu myślenia strategicznego i rywalizacji. 
          Rysując trasy dla Ozobotów i proste kolorowe kody dzieci programują zadania. To one decydują o tym, jak będzie się zachowywał robot. Wykonują w ten sposób swoje pierwsze zadania programistyczne, jednocześnie rozwijając inne uniwersalne kompetencje, takie jak myślenie algorytmiczne, szukanie optymalnych rozwiązań, kreatywność. 
          LEGO® BOOST pozwala dzieciom budować modele wyposażone w silniki i czujniki,
          a następnie zaprogramować je i ożywić z użyciem prostego interfejsu z ikonami. 

           

        • KONKURS DLA DZIECI NA RYMOWANKĘ O BEZPIECZEŃSTWIE W GOSPODARSTWIE ROLNYM

        • „KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO OGŁASZA III OGÓLNOPOLSKI

          KONKURS DLA DZIECI NA RYMOWANKĘ O BEZPIECZEŃSTWIE W GOSPODARSTWIE

          ROLNYM

          Zapraszamy dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS do udziału w III

          Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w

          Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko

          upadków znamy". Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Minister

          Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

          Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo

          ryzyko upadków znamy". W Konkursie mogą uczestniczyć dzieci urodzone

          w latach 2008-2011, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun

          prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie

          przyjmowania zgłoszeń do konkursu.

          Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy)

          popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka upadków osób w

          gospodarstwach rolnych. Kompletne zgłoszenie (rymowankę oraz

          wypełniony formularz zgłoszeniowy) należy przesłać w terminie do

          15.03.2022 r. pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego)

          lub elektroniczną na adres Oddziału Regionalnego KRUS, w którym

          podlega ubezpieczeniu rodzic/opiekun prawny dziecka.

          Na etapie wojewódzkim, który kończy się 22.04.2022 r., 3 najlepsze

          prace zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi o wartości ok. 500 zł

          brutto oraz skierowane do oceny Centralnej Komisji Konkursowej, która

          spośród 48 prac nagrodzonych przez oddziały regionalne KRUS wybierze

          20 najlepszych rymowanek. Ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe o

          wartości ok. 1 000 zł brutto. Gala podsumowująca zaplanowana jest na

          czerwiec 2022 roku.

          Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej; krus.gov.pl


          zal_nr_1_regulamin.pdf​​​​​​​

          zal._nr__2_plakat_rymowanka_2022.pdf

        • SUKCES W KONKURSIE BIOLOGICZNYM

        • Mamy wielką przyjemność poinformować, że Michał Nosek - uczeń klasy VIIIb po raz kolejny zakwalifikował się do etapu rejonowego Konkursu Biologicznego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

           

           Gratulujemy zwycięzcy i życzymy dalszych sukcesów

        • DZIEŃ BABCI I DZIADZIA

        • 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, natomiast 22 stycznia ze swojego święta cieszyć się będą Dziadkowie. Święto naszych ukochanych babć i dziadków to doskonała okazja, aby złożyć im życzenia. Babcia często jest nieocenioną pomocą. Zawsze czuła i opiekuńcza oraz dobrze gotująca. Dziadek natomiast kształtuje tożsamość wnucząt – zarówno rodzinną, jak i historyczną. Oboje są wspaniałymi osobami kochającymi ponad wszystko swoje wnuki, dlatego Drogie Babcie i Kochani Dziadkowie życzymy Wam wszystkiego najlepszego. Dużo zdrowia i pomyślności oraz tego, aby każdy dzień wypełniony był szczęściem i miłością bliskich. Dziękujemy Wam za troskę, mądrość życiową i za to, że jesteście.  Zapraszamy Was na film przygotowany przez uczniów klasy 3a i 3b pod okiem pań: B. Rzezickiej, M. Styś i A. Marszał.

           

           

        • WYSTAWA W BIBLIOTECE

        • WYSTAWA W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W WYSOKIEJ

           

          19 stycznia w Bibliotece Publicznej w Wysokiej uczniowie kl. VII z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego obejrzeli wystawę oraz prezentację multimedialną "Historia pieniądza od miedziaka do karty płatniczej" w ramach projektu "Ekonomia w szkole i bibliotece" realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Uczniowie zapoznali się z historią pieniądza oraz jego formami na przestrzeni dziejów.

          Wystawa została opracowana przez Instytut Ekonomiczny w Krakowie.

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wysokiej
      • 17 225 29 58
      • Wysoka 98, 37-100 Łańcut Poland
      • Skrytka ePUAP Zespół_SP_Wysoka