• Konkurs na plakat

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje skierowany do dzieci i młodzieży konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji 2024.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: tablet, zegarki typu Smartwatch, słuchawki bezprzewodowe, głośniki bezprzewodowe, dyplomy oraz zaproszenie na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

• Dni Otwarte

W dniach 26 i 27 marca nasi osmoklasiści zwiedzali okoliczne szkoły ponadpodstawowe. Udział w Dniach Otwartych miał ułatwić uczniom wybór szkoly średniej. Wraz z wychowawcą klasa 8 odwiedziła Zespół Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie i Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej. Życzymy najstarszym uczniom naszej szkoły mądrych wyborów.
            W trakcie trwających Dni Otwartch w ZSP im T. Kosciuszki Wysokiej został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny : Nowoczesne techniki dekoracji potraw i deserów. Karolina Hadlaw zdobyła II miejsce, a Julia Szul III. Gratulujemy dziewczynom twórczych pomysłów.

• Pola Nadziei 2024

Pod koniec marca w naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Zbiórka ta zorganizowana była w ramach akcji Pola Nadziei 2024. Uczniowie klasy 3b kwestowali z puszkami, a w zamian za każdy datek wręczali symbolicznego żonkila lub naklejkę. Z całgo serca dziękujemy za okazane wsparcie.

• Wycieczka do Rymanowa Zdroju

W dniach od 25 marca do 27 marca 2024 roku uczniowie z klas II uczestniczyli w wycieczce na zieloną szkołę do Rymanowa Zdroju. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie Pani M. Styś i Pani B. Rzezicka. Nie brakowało nam atrakcji. Wychowawcy z Domu Wczasów Dziecięcych zaoferowali nam sporo rozrywek takich jak: ognisko, zespołowe gry sportowe, zajęcia kulturalno- rozrywkowe, zabawy na placu zabaw, wizyta w grocie solankowej. W trakcie wycieczki zwiedziliśmy bardzo interesujące i piękne miejsca m.in. Artystyczną Hutę Szkła oraz Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego, spacerowaliśmy dróżkami Rymanowa Zdroju podziwiając przepiękny wiosenny krajobraz. Odbyły się też konkursy plastyczne, porządkowe.

• Polecane linki

• Kolorowe Przedszkole